VANNTRENING i sjø, innsjø eller i basseng (vinterstid):
OSLO OG OMEGN
Oslo
Trollvann, sommer
Trener: Roy Syversen
Sjekk ”Vannarbeid i Oslo og Omegn”
SANDVIKA
Bassengtrening/svømmetrening/ vannarbeidtrening for medlemmer i Raseklubben for Portugisisk Vannhund.
Det er utarbeidet et samarbeid med Vannarbeidkomiteen i Raseklubben for Portugisisk Vannhund og AniCura Rehab Sandvika.
Ansvarlige kontaktpersoner:
AniCura Rehab Sandvika - Greta Oldfield, direkte 45476583 el resepsjon 40012800
Vannarbeidkomiteen i Raseklubben for Portugisisk Vannhund - Line Gran Solberg, mob 99277402
Følgende regler er gjeldene til en hver tid:
Alle nye ekvipasjer må godkjennes for egentrening med minst en introduksjonstime først. Dette bestilles individuelt.
Intro kr 556 (alle nye ekvipasjer)
Intro kr 267 (ved behov for flere enn 1 time for nye ekvipasjer, eller for de som har vært godkjent tidligere)
Godkjenningen gjelder pr hund.
De som har vært godkjent tidligere må godkjennes med 2. intro - kr 267. Grunnen til at de som har vært godkjent tidligere må ta en time med 2. intro er at det er viktig med en «oppfriskning» av hvordan hunden håndteres i bassenget før egentrening iverksettes.
Når ekvipasjen er godkjent så får de tilgang til en egen FB-svømmegruppe for godkjente portiser :-) Her kan vi avtale om noen vil bade/trene i små grupper, dele erfaringer, stille spørsmål osv.
Når ekvipasjen er godkjent for egentrening gjelder følgende priser:
Klippekort 10 egentreninger uten terapeut: kr 2679
Klippekort 5 egentreninger uten terapeut: kr 1339
Maks 3 ekvipasjer per trening på grunn av krav om avstand i covid-19 situasjonen. Klippekortene er gyldige i 6 måneder fra kjøpsdato med mindre annet er avtalt med oss.
Grunnet vedlikehold av vannanlegget og rensing av basseng osv er bading/trening/ svømming ikke mulig utenom AniCura sine åpningstider - vi må avtale individuelt når vi skal komme å trene i bassenget - altså timebestilling gjelder. Drop-in time er derfor ikke mulig.
Med hensyn til lokalet og dyrt utstyr i samme rom som bassenget er det viktig at alle er kjent med at egentrening er på eget ansvar og at man må ta hensyn til annet utstyr i rommet, det er feks ikke lov at hunder som løper løse rundt.
Alle som benytter bassengområdet MÅ selvsagt rydde opp etter seg😃 .
VIKTIG:
Hundene som skal i bassenget MÅ være FRISKE, de må ikke ha løpetid, ikke ha kutt eller sårskader, ørebetennelse, øyebetennelse osv.
Eiere til hunder som står på faste medikamenter MÅ rådføre seg med AniCura sin basseng-ansvarlige Greta Oldfield før svømmingen iverksettes.
VESTLANDET
Bergen
Trener kun i sjøen. Trenere Anne og Stig Nilsen: ”Portugisisk Vannhund Bergen: portistreff og vannarbeide”
Vannkomiteen har ansvar for å utvikle og gjennomføre aktiviteter og arrangementer med det formål å øke interessen, kompetansen og engasjementet rundt vannsport og vannarbeid for portugisiske vannhunder i Norge.
Vannkomiteen utnevnes av og er underlagt styret i Raseklubben for Portugisisk Vannhund i henhold til Raseklubbens lover og forskrifter.